REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Biomed-Lublin coraz bliżej celu

Przygotowania do produkcji leku na koronawirusa trwają. Firma ma pożyczkę od członków RN.
Foto: AFP

Lubelska firma ma niezbędną ilość osocza do produkcji immunoglobuliny. Na badania innych substancji spółka otrzymała pożyczkę od członków rady nadzorczej.

Produkcja coraz bliżej

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebrały łącznie 171,7 litra osocza z przeciwciałami koronawirusa. Do badań potrzebne było przynajmniej 150 litrów, jak dotąd przebadanych zostało 63,04 litra osocza. Pobór osocza będzie trwał dalej. W przypadku uzyskania pozytywnych rezultatów badania klinicznego będą wykorzystane do produkcji kolejnych serii immunoglobuliny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA