REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

PBKM: Zarząd sprawdza możliwości rozwoju

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) podjął decyzję o czasowym zawieszeniu analiz scenariuszy dotyczących pozyskania nowego, znaczącego inwestora oraz przeprowadzenia dual-listingu na giełdzie w Londynie.
Foto: Bloomberg

– Po osiągnięciu pozycji lidera w Europie z ponad 30-proc. udziałem rynkowym oraz strategicznego celu z IPO zdecydowaliśmy się w styczniu na przegląd opcji strategicznych – tłumaczy Jakub Baran, prezes PBKM. – Głównym katalizatorem do przeglądu opcji były dalszy bardzo duży potencjał wzrostu przez akwizycje, wstępne zainteresowanie współpracą ze strony partnerów finansowych i strategicznych czy potencjał do rozszerzenia działalności badawczo-rozwojowej. Ambitne plany wymagają kapitału, analizujemy potencjalne źródła finansowania.

Po przeprowadzonych analizach pewne kierunki finansowania, jak wspomniana giełda w Londynie czy inwestor typu private equity okazały się nie optymalne, m.in. przez warunki rynkowe, koszty czy etap rozwoju grupy PBKM. Spółka planuje wrócić do tych opcji, jeśli warunki rynkowe się zmienią. Obecnie koncentruje się na pozostałych alternatywach, tj. pozyskaniu inwestora strategicznego, dual-listingu na giełdzie we Frankfurcie czy podniesienia kapitału skierowanego do inwestorów z GPW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA