REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

PBKM: Zarząd sprawdza możliwości rozwoju

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) podjął decyzję o czasowym zawieszeniu analiz scenariuszy dotyczących pozyskania nowego, znaczącego inwestora oraz przeprowadzenia dual-listingu na giełdzie w Londynie.
Foto: Bloomberg

– Po osiągnięciu pozycji lidera w Europie z ponad 30-proc. udziałem rynkowym oraz strategicznego celu z IPO zdecydowaliśmy się w styczniu na przegląd opcji strategicznych – tłumaczy Jakub Baran, prezes PBKM. – Głównym katalizatorem do przeglądu opcji były dalszy bardzo duży potencjał wzrostu przez akwizycje, wstępne zainteresowanie współpracą ze strony partnerów finansowych i strategicznych czy potencjał do rozszerzenia działalności badawczo-rozwojowej. Ambitne plany wymagają kapitału, analizujemy potencjalne źródła finansowania.

Po przeprowadzonych analizach pewne kierunki finansowania, jak wspomniana giełda w Londynie czy inwestor typu private equity okazały się nie optymalne, m.in. przez warunki rynkowe, koszty czy etap rozwoju grupy PBKM. Spółka planuje wrócić do tych opcji, jeśli warunki rynkowe się zmienią. Obecnie koncentruje się na pozostałych alternatywach, tj. pozyskaniu inwestora strategicznego, dual-listingu na giełdzie we Frankfurcie czy podniesienia kapitału skierowanego do inwestorów z GPW.

– PBKM jest międzynarodową grupą, liderem w Europie i liderem na większości rynków, na których działa. Naturalne jest poszukiwanie partnerów finansowych i strategicznych z dużym, globalnym potencjałem. Nasze aspiracje zostały potwierdzone przez osiągnięcia biznesowe, a także przez skład akcjonariatu z ok. 35-proc. udziałem w kapitale funduszy zagranicznych. Są to powody, dla których analizujemy potencjał zagranicznych rynków kapitałowych i partnerów biznesowych w kontekście finansowania naszej grupy – podkreśla prezes Baran.

Notowania akcji na stronie:

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA