REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Neuca chce stać się marką rozpoznawalną w Europie

Bieżący rok może być dla spółki intensywny pod względem inwestycji. Bliski komercjalizacji jest jeden z projektów budzący zainteresowanie zagranicznych funduszy.

Prezes Neuki Piotr Sucharski wierzy w cyfryzację medycyny. Nadzieje wiąże też z badaniami klinicznymi. Mają one wypromować Neukę w Europie.

Foto: Archiwum

Dzięki mocnej pozycji Neuki w głównej gałęzi biznesu, czyli dystrybucji leków, może ona pozwolić sobie na kolejne inwestycje.

Komercjalizacja w przyszłym roku

Na początku ubiegłego roku Neuca nabyła 25 proc. udziałów w firmie SensDx. Zajmuje się ona m.in. opracowywaniem metody badawczej wirusów grypy za pomocą specjalnych elektrod. Projekt jest bliski komercjalizacji – bardzo prawdopodobne, że nastąpi to już w przyszłym roku. Produkt jest już zarejestrowany i testowany klinicznie. Do jego finalizacji potrzebne jest wykonanie jeszcze jednego cyklu badań w sezonie grypowym. Ma on w 100 proc. potwierdzić skuteczność rozwiązania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA