REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Ekspansja w USA musi zaczekać

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) nie dopuściła urządzenia MED Recorder do sprzedaży na rynku amerykańskim. W odpowiedzi kurs telemedycznej spółki, notowanej na NewConnect, w trakcie poniedziałkowej sesji runął o prawie 30 proc.
Foto: Adobestock

 

Infoscan planuje kontynuować działania mające na celu otrzymanie certyfikacji FDA. – Z odpowiedzi uzyskanej od FDA jednoznacznie wynika, że furtka na rynek amerykański jest wciąż otwarta dla naszej spółki. Otrzymaliśmy od urzędu wskazówki dotyczące dalszych działań mających na celu uzyskanie certyfikatu. Oczywiście zamierzamy się do nich dostosować oraz jak najszybciej rozpocząć działania, dzięki którym uzyskamy certyfikację oraz będziemy mogli wejść z naszym rozwiązaniem do USA. Bierzemy jednak pod uwagę, że w związku z decyzją FDA proces ten się opóźni, dlatego chcemy skupić się również na rozwoju działalności na pozostałych rynkach – wyjaśnia Piotr Sobiś, wiceprezes Infoscanu.

Zarząd planuje niebawem przedstawić plany komercjalizacji urządzenia MED Recorder na kolejnych rynkach zagranicznych. Po rozpoczęciu współpracy z pierwszymi partnerami z Europy Zachodniej oraz Azji Południowo-Wschodniej spółka zamierza wejść ze swoim rozwiązaniem do nowych krajów oraz rozwijać działalność na rynkach, na których jest już obecna. – W takich krajach jak Indonezja, Malezja czy Filipiny wykonywane są już pierwsze badania urządzeniem MED Recorder. Pierwsze 20 urządzeń trafiło również do Francji. To dopiero początek naszej drogi do zagranicznych rynków, ponieważ podjęliśmy już kroki zmierzające do debiutu naszego rozwiązania w innych krajach – informuje Sobiś. JIM

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA