Medycyna i zdrowie

Synektik: Mocny start roku

Dystrybutor sprzętu medycznego oraz usług IT i radiofarmaceutyków poinformował, że pandemia doprowadziła do wzrostu zapotrzebowania ośrodków zdrowia na sprzęt wykorzystywany w diagnostyce i terapii koronawirusa. W efekcie grupa w marcu odnotowała dodatkową sprzedaż o wartości ok. 1,3 mln zł.
Foto: Adobestock

Jednocześnie spółka zaprezentowała szacunkowe wyniki za I kwartał 2020 r. Przychody ze sprzedaży sprzętu medycznego, usług oraz rozwiązań IT wyniosły około 28,5 mln zł, o 104 proc. więcej, licząc rok do roku. Z kolei przychody ze sprzedaży radiofarmaceutyków oraz produktów towarzyszących wyniosły około 7,9 mln zł i były o około 63 proc. wyższe niż w I kwartale 2019 r.

Spółka zaznacza, że pandemia negatywnie wpływa na przeprowadzanie przetargów, których wyniki zostaną przesunięte w czasie. Spadła również liczba operacji z wykorzystaniem systemów Da Vinci oraz liczba badań diagnostycznych PET/CT, podczas których wykorzystuje się radiofarmaceutyki oferowane przez firmę. W marcu wolumen zrealizowanych dostaw leków był o 10–15 proc. niższy niż średnia za ostatnich pięć miesięcy – szacuje grupa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.