Medycyna i zdrowie

BioMaxima: Inwestycje w nowe projekty

BioMaxima, notowana na NewConnect spółka działająca na rynku diagnostyki, podpisała umowę z firmą Pure Biologics, dotyczącą współpracy w zakresie komercjalizacji rezultatów prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez Pure Biologics, związanych z nowymi narzędziami do diagnostyki in vitro.
Foto: spółka

Zgodnie z umową obie strony będą współpracowały w obszarze wdrażania do produkcji szybkich testów, opartych na systemach diagnostycznych, stworzonych przy użyciu narzędzi biotechnologicznych opracowanych przez Pure Biologics. Zarząd BioMaximy oczekuje, że umowa pozwoli na tworzenie szybkich testów w obszarach, w których jest duży popyt na nową albo przyspieszoną ścieżkę diagnostyczną, przede wszystkim w wykrywaniu nowotworów, zakażeń bakteryjnych i wirusowych. Umowa określiła, że Pure Biologics będzie odpowiedzialne za opracowanie technologii, natomiast BioMaxima skoncentruje się na jej testowaniu, budowie prototypów, a także wdrożeniu do produkcji. Pierwszy projekt zostanie uruchomiony w ciągu trzech miesięcy.

– Już dzisiaj BioMaxima produkuje i sprzedaje szybkie testy immunochromatograficzne. Opieramy się jednak na generycznych systemach diagnostycznych, zbudowanych na sprawdzonych od dawna i szeroko stosowanych technologiach. Współpraca z Pure Biologics umożliwi nam zapewnienie sobie na lata dopływu nowych metod badawczych, dzięki którym będziemy mogli jako pierwsi zaprezentować rozwiązanie na rynku tam, gdzie jest ono oczekiwane – mówi Łukasz Urban, prezes BioMaximy.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.