REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Synektik z kolejną umową na sprzedaż systemu da Vinci

Podczas czwartkowej sesji notowania spółki zajmującej się produkcją radiofarmaceutyków i dystrybucją sprzętu medycznego rosły nawet o prawie 4 proc.
Foto: materiały prasowe

Wzmożona aktywność kupujących ma związek z podpisaniem przez spółkę umowy sprzedaży systemu robotycznego da Vinci dla wysokospecjalistycznego kompleksu medycznego, krakowskiego Szpitala na Klinach. Umowa obejmuje dostawę i montaż robota chirurgicznego oraz opiekę serwisową dla urządzenia. Szpital na Klinach zamierza wykorzystywać innowacyjny system chirurgiczny przy zabiegach urologicznych i ginekologicznych.

Wartość umowy została przez obie strony zastrzeżona. Zarząd Synektika uznał ją za istotną, gdyż jej wartość przekracza 7 proc. wartości skumulowanych przychodów grupy kapitałowej ze sprzedaży za okres ostatnich czterech kwartałów.

Jak podała spółka, przychody uzyskane z realizacji umowy wpłyną na wynik finansowy Synektika w roku finansowym 2018 (trwającym od 1 października 2018 do 30 września 2019 r.). Szpital na Klinach będzie piątym ośrodkiem, do którego Synektik dostarczy system da Vinci. Zarząd liczy, że w najbliższych miesiącach uda się zawrzeć kolejne umowy na dostawę robotów. - Prowadzimy rozmowy z kilkoma placówkami medycznymi, nie tylko zainteresowanymi dostępem do tej innowacyjnej technologii, ale również gotowymi merytorycznie i organizacyjnie do jej optymalnego wykorzystania w terapii. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych kwartałach grono polskich ośrodków medycznych, leczących pacjentów z wykorzystaniem systemów Vinci, istotnie się powiększy – podkreśla Cezary Kozanecki prezes Synektika.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA