Ludzie rynku

Filip Paszke ma dołączyć do rady nadzorczej NWAI DM

Znany makler, były szef BM PKO BP, Filip Paszke ma dołączyć do rady nadzorczej domu maklerskiego NWAI. Ma pomóc firmie zaistnieć szerzej na rynku akcji. Walne zgromadzenie, które ma podjąć decyzję w tej sprawie zaplanowane jest na 27 sierpnia.
Foto: parkiet.com

- Planowane dołączenie Filipa Paszke do rady nadzorczej spółki to dla nas duża nobilitacja i sygnał, że rozwijamy się w dobrym kierunku. Bardzo liczymy na to, że swoim wieloletnim, popartym sukcesami doświadczeniem na rynku kapitałowym Filip Paszke wesprze nas z poziomu organu doradczego, jakim jest także rada nadzorcza, w realizacji strategii. W szczególności cenne jest dla nas jego doświadczenie na rynku akcji i w szeroko pojętej działalności ECM (equity capital markets), ponieważ jednym z elementów naszej strategii jest zwiększenie ekspozycji na ten segment rynku. Wierzymy, że zwiększenie ekspozycji na rynek akcji będzie doskonałym uzupełnieniem naszej obecnej oferty i spotka się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony obecnych, a także pozwoli dotrzeć z naszymi rozwiązaniami do nowych klientów – wskazuje Mateusz Walczak, prezes NWAI DM.

- NWAI jest domem maklerskim o ugruntowanej pozycji rynkowej. Spółka realizuje, w mojej opinii uzasadnioną i atrakcyjną biznesowo strategię, w myśl której ma ambicje stać się jednym z wiodących banków inwestycyjnych w regionie CEE do 2030 roku. Zwiększanie ekspozycji na rynek akcji i budowa kompetencji w segmencie ECM jest uzupełnieniem obecnej oferty NWAI o perspektywiczny segment rynku i jednym z ważnych punktów realizowanej strategii. Jest mi bardzo miło, że otrzymałem propozycję zasiadania w radzie nadzorczej NWAI. Mam nadzieję, że akcjonariusze poprą moją kandydaturę i w efekcie moje doświadczenie zawodowe okaże się przydatne dla NWAI – podkreśla Filip Paszke.

Sierpniowe walne zgromadzenie będzie także decydować o emisji do 194 tys. akcji z pozbawienie prawa poboru. Cena minimalna ma wynosić 50 zł. Celem jest zwiększenie kapitałowej NWAI, w związku z rosnącą skalą działalności spółki i realizacją strategii.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.