Ludzie rynku

Kolejna zmiana w zarządzie PKO BP

Adam Marciniak złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa PKO Banku Polskiego.
Foto: materiały prasowe

Marciniak wiceprezesem do spraw IT będzie tylko to 13 sierpnia. Przyczyn rezygnacji nie podano. To kolejna ostatnio zmiana w zarządzie PKO BP. W maju z funkcji prezesa po prawie 12 latach złożył Zbigniew Jagiełło (jego następcą został Jan Emeryk Rościszewski), później rezygnację złożył także Rafał Kozłowski (zastąpił go Bartosz Drabikowski).

Marciniak wiceprezesem do spraw IT był od września 2017 r. Z Grupą PKO BP związany był od 2011 r., w latach 2011-2017 był dyrektorem pionu rozwoju i utrzymania aplikacji, od 2011 do 2014 wiceprezesem Inteligo Financial Services. Do 2017 r. był członkiem Rady Nadzorczej PKO Banku Hipotecznego, ostatnio był też przewodniczącym rad nadzorczych PKO BP Finat i Operator Chmury Krajowej.

Doświadczenie w branży finansowej zdobywał również jako dyrektor operacyjny Biura Rozwoju i Zarządzania Kanałami Elektronicznymi w Pekao i dyrektor Departamentu Informatyki w Centralnym Domu Maklerskim Pekao. Przewodniczy prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Na przełomie w latach 2015 i 2016 współtworzył Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.