Ludzie rynku

Remigiusz Nawrat, PKO TFI: Grupa porównawcza to abstrakcja

WYWIAD | REMIGIUSZ NAWRAT -

z wiceprezesem zarządu i dyrektorem inwestycyjnym PKO TFI rozmawia Andrzej Pałasz

Remigiusz Nawrat, Wiceprezes zarządu oraz dyrektor inwestycyjny PKO TFI

Foto: materiały prasowe

Fundusz PKO Akcji Rynku Złota wypadł w ubiegłym roku bardzo dobrze. A jak można ocenić wyniki pozostałych strategii?

Rzeczywiście, PKO Akcji Rynku Złota – z wynikiem 55,2 proc. w 2019 r. – okazał się najlepszym funduszem inwestycyjnym na polskim rynku. Warto jednak podkreślić, że 2019 r. był udany nie tylko dla uczestników funduszu złota. 85 proc. funduszy w ofercie PKO TFI wypracowało zyski dla swoich uczestników. 12 funduszy osiągnęło dwucyfrową stopę zwrotu, a w przypadku ośmiu wypracowany zysk przekroczył 20 proc. w skali roku. To chyba najlepsze podsumowanie ubiegłego roku, który był dobrym rokiem dla uczestników naszych funduszy.

Jakim zainteresowaniem w zeszłym roku cieszyły się fundusze złota oraz akcji rynków rozwiniętych, które miały najwyższe wyniki?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.