Kryptowaluty

Kiedy bitcoin ruszy w górę?

Korelacja najważniejszej waluty cyfrowej z indeksem Standard&Poor’s500 pozostaje pozytywna, wskazuje Bloomberg. Oznacza to, że zmiany jego kursu są zgodne z tendencjami na rynku akcji.
Foto: Bloomberg

Od wrześniowego szczytu S&P 500 stracił 6 proc., podczas gdy bitcoin od szczytu z połowy sierpnia obniżył loty o około 15 proc.

- Potrzebna jest większa jasność co do cyklu wyborczego i dodatkowego pakietu stymulacyjnego, aby ponownie rozruszał się rynek akcji, a także bitcoin – uważa Meltem Demiros, główna strateg CoinShares. Bitcoin, jak wyjaśnia pozostawał w ograniczonym kanale wahań mimo szeregu pozytywnych informacji. Jej zdaniem głównym powodem była niewystarczająco wysoka inflacja hamowana przez słaby popyt.

W piątek bitcoin tracił przez czwarty dzień z rzędu. Po otwarciu sesji na Wall Street taniał nawet o 2,1 proc. do 10,387 tys. dolarów.

Wprawdzie ta najważniejsza waluta cyfrowa odbiła się po wiosennych spadkach i od początku roku jest około 50 proc. na plusie, ale ostatnio przez prawie miesiąc utrzymywała się w wąskim kanale wahań. We wrześniu cena bitcoina obniżyła się o 8,3 proc. i był to najgorszy miesiąc od marcowego krachu.

Demirors przewiduje, że w krótkim terminie ta krypto waluta pozostanie w wąskim kanale, a pierwsze sygnały zmiany pojawią się na rynku opcji.

Z kolei Mike McGlone, analityk Bloomberg Intelligence, wskazuje, że bitcoin może skorzystać w otoczeniu w którym dodatkowe wzrosty na rynku akcji i obligacji okażą się ograniczone.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.