REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Kryptowaluty

252 minuty o bitcoinie i blockchainie

Już 18 marca w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji „I Love Crypto & Blockchain”. 14 prelegentów wygłosi swoje wykłady w formule TED. Będzie też dyskusja z udziałem przedstawicieli znanych korporacji. Trwa promocja na bilety.
Foto: Adobestock

Bitcoin zaczął ten rok bardzo dobrze. Jego wycena dotarła w miniony weekend do 10 000 USD, co oznacza, że znalazła się najwyżej od października 2019 r. W ślad za nim ruszyły też altcoiny, czego efektem jest wzrost kapitalizacji rynku do 290 mld USD. Co istotne – rośnie nie tylko wartość kryptowalut, ale także zakres zastosowań technologii blockchain, która przecież stanowi fundament cyfrowych monet. Coraz więcej banków centralnych eksperymentuje z rozproszonymi rejestrami, by stworzyć swój własny, całkowicie „usieciowiony" pieniądz. Z raportu portalu zawodowego LinkedIn wynika natomiast, że w tym roku najbardziej pożądaną umiejętnością przez pracodawców będzie właśnie znajomość technologii łańcucha bloków. Jakie może one mieć zastosowania? Które z nich są najbardziej obiecujące? Na te pytania, i nie tylko, będzie można znaleźć odpowiedzi 18 marca w Warszawie podczas konferencji „I Love Crypto & Blockchain". Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Jak wykorzystać technologię blockchain w biznesie i w które projekty kryptowalutowe warto inwestować?". "Wystąpi na niej 14 prelegentów. Każdy, podobnie jak w słynnych wystąpieniach TED, będzie miała na prezentację 18 minut. W gronie prelegentów znaleźli się:

Bartek Kiepuszewski (Makerdao) - "Zdecentralizowane finanse (DeFi) i rola MakerDAO w ich budowie."

Lech Wilczyński (swap.ly) - "World War Crypto"

Radosław Wojdowski (EY) - "Dlaczego tak duża firma jak EY stawia na blockchain publiczny?"

Bartosz Bilicki (Trifinity.io) - "Jak będzie wyglądał świat po transformacji cyfrowej?"

Marcin Szamotulski (Input Output) - "Podstawowe problemy platform smart kontraktowych i jak chce poradzić sobie z nimi Cardano"

Marta Piekarska-Geater (Hyperledger) - "Hyperledger i użyteczność blockchainów prywatnych"

Przemysław Karda (TecraCoin) - "Jak blockchain zrewolucjonizuje świat nauki?"

Robert Więcko (Dash) - "Rewolucja kryptowalutowa a rzeczywistość"

Rafał Zaorski (Trading Jam)

Robert Kałuża (Billon Group) - "I Love Real Life Working Blockchain! Pieniądz elektroniczny, dokumenty, i więcej"

Grant Blaisdell (Coinfirm)

Jakub Chmielniak (Mr. Gugu & Miss Go) - "Tokenizacja w nieoczywistych branżach w praktyce"

Arkadiusz Regiec (Beesfund.com) - "Czy tokenizacja akcji jest w Polsce możliwa i opłacalna

Sławomir Bubel (Hoard) - "Technologia blockchain i tokenizacja w grach".

Podczas konferencji odbędzie się też panel dyskusyjny dotyczących praktycznych wdrożeń blockchaina. Wezmą w niej udział przedstawicieli znanych korporacji: Marek Gzowski z KPMG, Tomasz Kozar z Microsoft Polska,Piotr Beńke z IBM, Maciej Tomkiewicz z Oracle, Tomasz Sienicki z Alior Bank, Bartosz Zaborowski z Ziaja i Piotr Wójcik z AXA. Więcej szczegółów na: https://www.ilovecrypto.pl/konferencja/

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA