Kryptowaluty

JP Morgan: wątpliwy powrót bitcoina do 40 tys. USD

Według analityków z JPMorgan Chase entuzjaści kryptowalut liczący, że bitcoin wróci do poziomów ponad 40 tys. USD mogą się przeliczyć. Przemawia za tym zmniejszony napływ kapitału na rynek.
Foto: Adobestock

Wydaje się, że tempo przepływów do funduszu Greyscale Bitcoin Trust osiągnęło szczyt – twierdzi JP Morgan, w oparciu o czterotygodniowe średnie kroczące. Fundusz ten stracił 22 proc. w ciągu ostatnich dwóch tygodni do 22 stycznia, czyli więcej niż 17-proc. spadek notowań bitcoina w tym czasie.

„W tej chwili impuls przepływów instytucjonalnych stojący za funduszem Greyscale Bitcoin Trust nie jest wystarczająco silny, aby bitcoin przekroczył 40 tys. USD" – napisali analitycy.

W ostatnim czasie euforia na wykresie nieco ustała. Po imponującym rajdzie i wzroście do około 42 tys. USD notowania spadły poniżej 30 tys. Obecnie trwa odrabianie strat i kryptowaluta wyceniana jest na około 34 tys. USD.

Przypomnijmy jednak, że na początku tego roku analitycy z JP Morgan Chase opublikowali bardzo optymistyczne prognozy dla bitcoina w perspektywie długoterminowej. Specjaliści stwierdzili, że najpopularniejsza cyfrowa waluta może w przyszłości zdrożeć do 146 tys. USD.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.