REKLAMA
REKLAMA

Kredyty i pożyczki

TOP 10 kredytów gotówkowych na wrześniową wyprawkę

Już za klika dni dzieci wrócą do szkoły. Na tę okazję trzeba je kompleksowo przygotować. Nowy plecak, książki, zeszyty, przybory szkolne, obuwie, ubrania itd. Lista jest długa, a budżet nie zawsze na to przygotowany. Rządowe 300 plus na dziecko może nie wystarczyć. Przedstawiamy więc listę dziesięciu najtańszych kredytów na kwotę 1 tys. zł ze spłatą w sześć miesięcy.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Najniższe raty oferuje Credit Agricole. W ramach Kredytu powitalnego, klient co miesiąc przez pół roku powinien zwracać do kasy banku 166,67 zł. Kredyt nie jest oprocentowany, a dodatkowo zwolniony z prowizji. Z oferty specjalnej może skorzystać klient, który zawrze z bankiem umowę pożyczki gotówkowej w kwocie do 3 tys. zł z okresem kredytowania nie dłuższym niż 12 miesięcy.

Na drugim miejscu jest Mini Ratka od PKO BP. Rata kredytu wynosi 169 zł, składa się na nią oprocentowanie nominalne w wysokości 0,99 proc. (wariant bez ubezpieczenia). Bank pobiera również prowizję za przyznanie pożyczki – 0,99 proc. Całkowity koszt kredytu to 1 014 zł.

Na podium znalazł się również Bank Zachodni WBK z ofertą „Tańszy kredyt gotówkowy". To propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą zaciągnąć pożyczkę do 4 tys. zł. Rata takiego kredytu kształtuje się na poziomie 170 zł. Oprocentowanie nominalne wynosi 2,91 proc. Brak kosztów dodatkowych.

Średnia rata kredytu w kwocie 1 tys. zł ze spłatą w 6 miesięcy wynosi 177 zł. Najwyższe koszty może ponieść klient, który skorzysta z oferty eurobanku. Tam pojedyncza rata wynosi 194 zł, co sprawia, że całkowity koszt pożyczki to 1 164 zł.

Zaciągając pożyczkę gotówkową warto prześledzić różne propozycje banków, aby nie przepłacić. Część banków jest w stanie udzielić finansowania całkowicie za darmo, licząc na to, że klient skorzysta później z innych jego produktów, część oprocentuje pożyczkę, ale zwolni z kosztów prowizji. Ale zdarzy się i tak, że prowizja kredytu może być wyższa niż jego oprocentowanie. W naszym zestawieniu najwyższy koszt prowizji to blisko 12 proc. podczas gdy średnie oprocentowanie kredytu wynosi 5 proc.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA