Komentarze

BlackRock przechodzi na zieloną stronę mocy

BlackRock, największy fundusz inwestycyjny na świecie, ogłosił, że przystępuje do inicjatywy Climate Action 100+.

Podmiot ten wymaga od sygnatariuszy nacisku na posiadane w swoich portfelach firmy w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, zgodnie z celami porozumienia paryskiego oraz nakreślenia odpowiedzialności rady za ryzyko klimatyczne i ujawnienia ryzyka finansowego związanego ze zmianami klimatu. Ta symboliczna decyzja może nieść ze sobą istotne zmiany na rynkach kapitałowych świata.

Według najnowszych danych Black Rock zarządza aktywami o wartości blisko 7 bilionów dolarów, z czego 1,8 biliona to inwestycje zarządzane aktywnie. Środki funduszy są inwestowane w akcje największych spółek na całym świecie, a sam fundusz angażuje się w funkcjonowanie spółek poprzez aktywny udział w ich radach nadzorczych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.