REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Komentarze

BlackRock przechodzi na zieloną stronę mocy

BlackRock, największy fundusz inwestycyjny na świecie, ogłosił, że przystępuje do inicjatywy Climate Action 100+.

Podmiot ten wymaga od sygnatariuszy nacisku na posiadane w swoich portfelach firmy w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, zgodnie z celami porozumienia paryskiego oraz nakreślenia odpowiedzialności rady za ryzyko klimatyczne i ujawnienia ryzyka finansowego związanego ze zmianami klimatu. Ta symboliczna decyzja może nieść ze sobą istotne zmiany na rynkach kapitałowych świata.

Według najnowszych danych Black Rock zarządza aktywami o wartości blisko 7 bilionów dolarów, z czego 1,8 biliona to inwestycje zarządzane aktywnie. Środki funduszy są inwestowane w akcje największych spółek na całym świecie, a sam fundusz angażuje się w funkcjonowanie spółek poprzez aktywny udział w ich radach nadzorczych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA