REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Sześciu ekspertów i ich rynkowe prognozy [relacja]

Trwa IV edycja konferencji XTB Trading Masterclass. Parkiet TV jest tam z kamerą. W naszym studiu pojawią się: dr Przemysław Kwiecień, Trader21, Albert „Longterm” Rokicki, Rafał Glinicki, Tomek Jaroszek i Wojciech Białek.
Foto: parkiet.com

Czeka nas kilka lat hossy na rynku nieruchomości

Ostatnim gościem Parkiet TV podczas XTB Trading Masterclass był Wojciech Białek, analityk rynkowy i twórca bloga. Rozmawialiśmy o tym, kiedy rozpocznie się cykliczny przepływ kapitału z rynków rozwiniętych (głównie Wall Street) w kierunku tych peryferyjnych. Wojciech Białek, w swoim stylu, wskazuje na kilka analogii historycznych, które sugerują, że zmiana jest bliska. Ekspert odnosił się m. in. do zachowania dolara amerykańskiego, a także do rynku nieruchomości. Szczegóły w nagraniu.

Czy Polacy pójdą śladami Warrena Buffetta?

Kolejnym gościem Parkiet TV podczas konferencji XTB Trading Masterclass był Tomek Jaroszek, twórca bloga „Doradca TV”. Tematem rozmowy była książka, którą nasz gość napisał wspólnie z Przemysławem Gerschmannem, szefem Equity Magazine. Jest to książka „Śladami Warrena Buffetta”, którą panowie wydali w trybie selfpublishingu. Dlaczego zdecydowali się na taki tryb? Jak zakończyła się przedsprzedaż? Czy będzie kontynuacja cyklu o najbardziej znanym na świecie inwestorze? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Tomka Jaroszka.

Czy sam wykres wystarczy, by inwestować z zyskiem?

Kolejnym gościem Parkiet TV podczas konferencji XTB Trading Masterclass był Rafał Glinicki, inwestor, twórca VSA Trader. Z naszym gościem rozmawialiśmy o skuteczności analizy technicznej w procesie podejmowania decyzji. W jego opinii wykres i wolumen wystarczą, by osiągać dobre stopy zwrotu. Nasz zdradził kilka elementów swojej strategii gry, którą wypracowywał przez blisko 20 lat.

10 spółek gamingowych polecanych przez Longterma

W studiu Parkiet TV pojawił się Albert Rokicki, inwestor, twórca bloga "Longterm". Tematem rozmowy były perspektywy producentów gier notowanych zarówno na warszawskim, jak i na zagranicznych rynkach akcji. Pytaliśmy naszego gościa, które dokładnie spółki poleca i dlaczego. Rozmawialiśmy też o czynnikach ryzyka, które hossę w branży gamingowej mogą zatrzymać. Na koniec Albert zdradził nam, w które gry lubi grać. Szczegóły w nagraniu.

Jak zbudować portfel na najbliższe 5 lat? Tłumaczy Trader21

Znany inwestor i twórca bloga Independent Trader był drugim gościem w studiu Parkiet TV podczas konferencji XTB Trading Masterclass. Tematem rozmowy była strategia inwestycyjna na najbliższe lata, uwzględniająca trwające spowolnienie i politykę banków centralnych, o których w poprzednim nagraniu mówił dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers. W opinii Tradera21 portfel aktywów na najbliższe pięć lat należy podzielić na dwa okresy. W pierwszym stawiać trzeba na bezpieczne aktywa, a w drugim na te uchodzące za bardziej ryzykowne. Szczegóły w nagraniu.

Globalne spowolnienie jest faktem. Czy może się pogłębić?

Pierwszym gościem w studiu Parkiet TV podczas XTB Trading Masterclass był dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista X-Trade Brokers. Tematem rozmowy była globalna koniunktura i jej perspektywy. Zapytaliśmy naszego gościa m. in. o to, czy pozytywne informacje dotyczące brexitu i relacji amerykańsko-chińskich są zapowiedzią poprawy sytuacji gospodarczej na świecie. Rozmawialiśmy także o tym, czy polska gospodarka pozostanie odporna na spowolnienie i jak w takich okolicznościach zachowa się nasz rynek akcji.

*

O godzinie 10.00 w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie rozpoczęła się konferencja inwestycyjna XTB Trading Masterclass, organizowana przez X-Trade Brokers. Podczas serii wykładów 11 znanych ekspertów zaprezentuje swoje podejście do rynku, a wydarzenie zwieńczy debata dotycząca globalnej koniunktury rynkowej. Z sześcioma prelegentami porozmawiamy w ramach naszej relacji. Do naszego studia zaprosimy m.in. Cezarego Głucha, bardziej znanego jako Trader21. Twórca bloga Independent Trader stał się w ostatnim czasie bardzo rozpoznawalny, a jego komentarze cieszą się w sieci ogromną popularnością. Zapytamy go więc, czy to już czas, by przesuwać kapitał w kierunku tzw. bezpiecznych przystani. Jeśli tak, to jak na ich bazie skonstruować portfel?

Z Tomkiem Jaroszkiem, twórcą bloga Doradca TV, porozmawiamy o książce „Śladami Warrena Buffetta", którą napisał wspólnie z Przemkiem Gerschmannem, redaktorem naczelnym „Equity Magazine". Panowie zdecydowali się przelać na papier swoje wrażenia z wizyty w Omaha i udziału w zgromadzeniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway.

O prognozach na najbliższe miesiące porozmawiamy z Wojciechem Białkiem, znanym analitykiem i blogerem. Zapytamy go, czy w ramach rynkowych cykliczności można liczyć na giełdowy rajd św. Mikołaja, czy jednak szanse na sezonowe zwyżki przekreśla widmo globalnego spowolnienia. O to ostatnie zapytamy dr. Przemysława Kwietnia, głównego ekonomistę XTB. Czy jego zdaniem słabe dane z Niemiec i wojna handlowa USA z Chinami to poważne sygnały alarmowe?

W naszym studiu pojawi się także znany inwestor Albert „Longterm" Rokicki. Poprosimy go, by zdradził naszym widzom, które spółki gamingowe wciąż mają wzrostowy potencjał. Z kolei z traderem Rafałem Glinickim porozmawiamy o analizie technicznej i strategiach inwestycyjnych.

Wszystkie materiały video będą dostępne na tej stronie. Później pojawią się także na naszym kanale youtube.com/parkiettv.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA