REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Auga: American dream

Auga Group, notowana na warszawskiej giełdzie litewska spółka zajmująca się produkcją ekologicznej żywności, rozpocznie sprzedaż produktów w amerykańskich supermarketach. Pod koniec piątkowej sesji akcje spółki kosztowały 2,08 zł, czyli tyle samo ile na czwartkowym zamknięciu.
Foto: materiały prasowe

Amerykańscy konsumenci będą mogli nabyć produkty Augi w Costco, jednej z największych sieci supermarketów w USA. – Rozpoczęliśmy przygotowania do tego kroku dwa lata temu, analizując rynek, trendy, uczestnicząc w wystawach i poświęcając dużo czasu na przygotowanie dokumentów i dostosowanie naszych technologii produkcji w celu spełnienia wymagań amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) – mówi Laurynas Miškinis, dyrektor ds. rozwoju produktów organicznych i handlu w grupie Auga. Podkreśla, że rynek ekologicznych produktów w USA jest największy na świecie i jednocześnie najbardziej konkurencyjny. Wszyscy producenci żywności chcą konkurować na tym roku, a obecność Augi w USA tylko podkreśla, że spółka jest na dobrej drodze rozwoju.

Szacuje się, że wartość ekologicznego rynku w Stanach Zjednoczonych wynosi około 48,6 mld USD, co odpowiada połowie wartości całego światowego rynku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA