Handel i konsumpcja

ZM Henryk Kania: Długi upadek Zakładów Kani

Plany uratowania Zakładów Mięsnych Henryka Kani są coraz bardziej mgliste
Foto: materiały prasowe

W ubiegłym tygodniu członkowie rady wierzycieli dyskutowali na temat umorzenia przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego. – Głosowanie w tej sprawie jest przewidziane na kolejnym posiedzeniu rady wierzycieli, które prawdopodobnie odbędzie się pod koniec tygodnia – mówi„Parkietowi" Mirosław Mozdżeń, zarządca sądowy spółki.

Na decyzję sąd wyznaczył radzie czas do 2 grudnia, więc ostateczne głosowanie musi się odbyć do przyszłego poniedziałku, prawdopodobnie w piątek, 29 listopada. Na ostatnim spotkaniu dyskutowany był też raport firmy konsultingowej PwC, ale o tym, co on przedstawiał, nikt z członków rady nie chce mówić. Postępowanie restrukturyzacyjne ciągnie się od początku czerwca, plan restrukturyzacyjny miał zostać przedstawiony już na koniec lipca, potem sąd kilkakrotnie przekładał termin. Umowa dzierżawy firmy została podpisana z Cedrobem dopiero 30 października. Polski gigant branży mięsnej natychmiast zresztą scedował zarządzanie nią na swoją spółkę ZM Silesia, należącą do Grupy Gobarto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.