Handel i konsumpcja

Krynica Vitamin: Zarząd łagodzi obawy inwestorów

Zdaniem Krynicy Vitamin, powzięte przez sąd kroki wobec spółki są nieadekwatne względem kwoty roszczenia.
Foto: Adobestock

Zarząd uważa, że Fram FIZ nie ma podstaw, aby kierować roszczenie względem Krynicy. Podjął kroki, aby całkowicie oddalić powództwo oraz uchylić zabezpieczenia.

W czwartek Krynica Vitamin otrzymała postanowienie sądu dotyczące zabezpieczenia udzielonego Fram FIZ w sprawie roszczenia opiewającego na 59,1 mln zł. Zgodnie z dokumentem, sąd zajął wierzytelności z rachunków bankowych Krynicy w kwocie 24,5 mln zł, walory spółek należących do prezesa Piotra Czachorowskiego – Zinat i Molinara – oraz nieruchomości Krynicy. Te informacje doprowadziły w piątek do spadku kursu akcji Krynicy o ponad 21 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.