Handel i konsumpcja

KSG Agro: Nowa inwestycja zwiększy rentowność

Ukraiński agroholding notowany na rynku głównym GPW rozpoczął projekt nowej inwestycji. W dłuższej perspektywie pozwoli ona zwiększyć rentowność grupy.
Foto: Adobestock

Głównymi kierunkami działalności KSG Agro jest hodowla trzody chlewnej, produkcja wieprzowiny, a także uprawa roślin. Spółka rozpoczęła projekt budowy własnej fermy zarodowej typu nukleus. Inwestycja warta 5 mln euro ma na celu rozpoczęcie produkcji loch czystorasowych zarówno dla własnej hodowli, jak i na sprzedaż.

– Jesteśmy teraz w fazie negocjacji z potencjalnymi partnerami strategicznymi, sprawdzamy dwa możliwe kierunki realizacji projektu: po pierwsze, by pracować ze sprawdzoną już genetyką duńską Dunbred, a po drugie, aby uzupełnić ją o genetykę szwajcarską firmy Suisag – powiedział Siergiej Kasjanow, prezes KSG Agro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.