Handel i konsumpcja

Przewrót w Kani. Były prezes aresztowany

Sąd odwołał zarząd spółki, CBŚ zaprowadziło byłego prezesa do aresztu, a nowy zarządca zapowiada badanie firmy.

Henryk Kania przejął ponownie stery w firmie w czerwcu. Niestety, utrzymał fotel jedynie do września.

Foto: materiały prasowe

Ku zaskoczeniu Henryka Kani sąd w Katowicach odwołał go z fotela prezesa i ustanowił zarządcę. A to i tak najmniejszy z problemów, jego poprzednik trafił do aresztu na trzy miesiące. Tymczasem majątek trwały spółki, której długi są szacowane na 833 mln zł, jest oceniany na 120–250 mln zł.

CBŚ przyszło rano

Kilka ostatnich dni wstrząsnęło sytuacją Zakładów Mięsnych Henryk Kania. W sobotę policjanci z Centralnego Biura Śledczego zaprowadzili do aresztu Grzegorza M., byłego wieloletniego prezesa spółki, a do piątku jeszcze jej wiceprezesa. W sobotę wieczorem sąd orzekł trzymiesięczny areszt. Policję wysłała Prokuratura Rejonowa w Katowicach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.