REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Sprzedaż nieco wyższa

W piątek po południu, po publikacji raportu o przychodach, notowania AmRestu zwyżkowały o 2,26, do 40,75 zł.
Foto: parkiet.com

W ostatnich tygodniach akcje AmRestu zyskują na wartości, jednak do tegorocznego szczytu, który miał miejsce w marcu w okolicach 47 zł za walor, sporo brakuje. To i tak mniej, niż wynikałoby z ostatnich rekomendacji analityków z kilku biur maklerskich. Najwyżej akcje restauratora wycenia Noble Securities, który w maju określił ich wartość na 52,1 zł. Jak wskazano w raporcie, AmRest Holdings dobrze rozpoczął rok, poprawiając wynik EBITDA w I kwartale o prawie 25 proc. „Dynamika poprawy wyników spółki w kolejnych kwartałach będzie wspierana przez konsolidację Sushi Shop, poprawę wyników przez placówki otwierane w zeszłym roku oraz dalszy rozwój sieci" – napisano w rekomendacji. Prognoza Noble Securities zakłada, że spółka w tym roku przyniesie (bez MSSF 16) 48 mln euro zysku netto, a w 2020 r. będzie to 69 mln euro. DM mBanku z kolei na początku kwietnia oszacował cenę akcji AmRestu na 48 zł. „W IV kwartale 2018 r. AmRest powrócił do dwucyfrowej dynamiki EBITDA (40 proc. rok do roku). W kolejnych kwartałach poprawa powinna zostać utrzymana. Niemniej część wzrostów na kursie akcji została wymazana po publikacji przez spółkę informacji o sprzedaży pakietu akcji Henry'ego McGoven oraz Stevena Kent Winegar do głównego akcjonariusza spółki" – pisali analitycy.

W czwartek po sesji restaurator zaprezentował wyniki sprzedaży w II kwartale łącznie o blisko 33 proc. wyższe w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. „Poza rozwojem organicznym na dynamikę sprzedaży grupy w II kwartale pozytywnie wpłynęła konsolidacja wyników niedawno przejętych 15 restauracji KFC we Francji, sieci Pizza Hut w Rosji, Armenii i Azerbejdżanie, Bacoa w Hiszpanii oraz Sushi Shop. Z wyłączeniem sprzedaży wymienionych biznesów przychody Grupy w II kwartale wzrosły o 18,3 proc." – podał AmRest.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA