REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Boom na zakupy online

Polacy w tym roku wydadzą w sieci niemal 12 mld euro, o 25 proc. więcej niż w 2018 r. – wynika z raportu Ecommerce Europe (powstał we współpracy z EuroCommerce).
Foto: Flickr

Będzie to już tyle samo co w Szwajcarii, jednak wciąż nasz rynek będzie daleko za potęgami w rodzaju Niemiec, Francji czy Wielkiej Brytanii. To efekt sporo niższych wydatków per capita, jak również wciąż mniejszej popularności e-zakupów w społeczeństwie. Z tej opcji korzysta aktualnie 60 proc. dorosłych Polaków, podczas gdy w rozwiniętych gospodarkach zachodnioeuropejskich już ponad 80 proc., czy nawet 90 proc.

Zgodnie z raportem europejski rynek ma w tym roku urosnąć o 14 proc., do 621 mld euro, po wzroście o 11,9 proc. przed rokiem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA