Handel i konsumpcja

IMC: Urodzaj wyników

Ukraińska grupa rolnicza poprawiła wyniki w I kw. wobec bardzo słabych osiągnięć w tym samym okresie ubiegłego roku. Zdaniem prezesa Aleksa Lissitsa obecnie najważniejszym czynnikiem wpływającym na działalność firmy jest pogoda.
Foto: materiały prasowe

– W tym momencie nie planujemy projektów inwestycyjnych, które miałyby znacząco powiększyć nasze zadłużenie, które chcemy utrzymać na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego, czyli 33 mln dol. Zgodnie ze strategią na najbliższa dekadę zamierzamy regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Będziemy dążyli do tego, żeby stopa dywidendy była dwucyfrowa – stwierdził Alex Lissitsa. – Tegoroczny eksport towarów jest niezagrożony. Co warto dodać, czynnikiem, który ma obecnie największy wpływ na firmę, jest pogoda. To właśnie ona stanowi o liczbie plonów – wyjaśnił.

W I kwartale spółka wygenerowała 58,6 mln dol. przychodów, o 15,8 proc. więcej niż w tym samym okresie 2020 r. Zysk netto sięgnął 1,4 mln dol. wobec ubiegłorocznej straty 14,8 mln dol.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.