Handel i konsumpcja

Pepco Group. Restrykcje ciężarem dla biznesu

Walory Grupy Pepco w czwartek taniały o około 4 proc., do 42,4 zł. Poprzednio na tych poziomach kurs znajdował się w czerwcu poprzedniego roku, zaraz po debiucie na GPW. Akcje grupy zniżkują od połowy sierpnia.
Foto: materiały prasowe

Grupa zaprezentowała wstępne wyniki za I kwartał roku obrotowego. Przychody wzrosły o 12 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Jak podano, wyniki były wsparte najmocniej przez przez Pepco, które odnotowało wzrost o 20 proc.

„W wielu regionach, w których jesteśmy obecni, w I kwartale wzmożono restrykcje. Choć liczba sklepów, które musiały zostać czasowo zamknięte, spadła w porównaniu z podobnym okresem poprzedniego roku obrotowego – utraciliśmy około 1 proc (w roku obrotowym 2021 było to około 9 proc.) tygodni handlu" – podano w komunikacie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.