Gra giełdowa

Dziś finał Parkiet Challenge

Nadszedł dzień, który wyłoni tegorocznego zwycięzcę gry giełdowej "Parkietu". Dziesięciu finalistów od rana zmierzy się ze sobą mając do dyspozycji tylko kontrakty terminowe.
Foto: parkiet.com

We wtorek od rana w siedzibie GPW dziesięciu uczestników wyłonionych z I etapu Parkiet Challenge powalczy o ostateczne zwycięstwo w grze. Przypomnijmy, że to druga edycja gry giełdowej „Parkietu". Tym razem pierwszy etap rozpoczął się na początku sierpnia. Przez cztery kolejne tygodnie ponad 3 tys. uczestników inwestowało wirtualne 15 tys. zł w akcje z WIG20 i mWIG40 na specjalnie przygotowanej platformie. Co tydzień rozdawaliśmy nagrody dla trójki graczy z najwyższymi stopami zwrotu. Najpopularniejszymi walorami wśród uczestników były akcje Biomedu Lublin, Mercatora czy CD Projektu.

Aby dostać się do finału, trzeba było w ciągu czterech tygodni pomnożyć kapitał o blisko 50 proc. W jednodniowym finale uczestnicy mają do dyspozycji tylko kontrakty terminowe. Dziesiątka graczy powalczy o nagrody finansowe. Na zwycięzcę czeka 15 tys. zł, za drugie miejsce przewidziana jest nagroda w wysokości 10 tys. zł, za trzecie 5 tys. zł. Dziś zatem dziś wyłonimy zwycięzcę Parkiet Challenge.

Finałowa trójka: od lewej Dawid Kuchnicki ("ChartVader"), Robert Bernat ("Grahamek"), Paweł Czuba ("Fikumiku").

17.55

Po emocjonującym finale czas na nagrody. Przekazaliśmy je trzem najlepszym graczom w każdym z czterech tygodni rywalizacji w I etapie Parkiet Challenge. Nagrodziliśmy też wszystkich dziesięcioro uczestników finału dyplomami i upominkami od partnerów gry giełdowej "Parkietu". Z kolei do najlepszej trójki ostatecznej rozgrywki trafiły nagrody finansowe.

Pierwsze miejsce na podium zajął Paweł Czuba ("Fikumiku"), który początkowe 15 tys. zł rozmnożył do 33,5 tys. zł.

Tuż za nim, z 32,4 tys. zł na koncie, znalazł się Robert Bernat ("Grahamek").

Ostatnie miejsce podium z wynikiem 26,5 tys. zł zajął Dawid Kuchnicki ("ChartVader").

17.30

Już za chwilę podsumowanie i rozdanie nagród w tegorocznym Parkiet Challenge

17.00

Ostatnie minuty finału

16.57

Czołowa trójka na kilkanaście minut przed końcem Parkiet Challenge.

 

16.50

Rozmowa z Arkadiuszem Brysiakiem

16.30

Przed nami ostatnia prosta finału Parkiet Challenge. Finisz zapowiada się spokojniejszy od kilku poprzednich godzin, a dzisiejsze stopy zwrotu są już nieco skromniejsze. Pozycję lidera utrzymuje Paweł Czuba z wynikiem 3,6 proc. Drugie miejsce zachowuje także Rober Bernat. Na trzeciej lokacie trzyma się Dawid Kuchnicki. Między najlepszą trójką różnice sięgają około 3 tys. zł. Ciasno jest tuż za podium, gdzie trzej kolejni gracze mają na kontach po około 24 tys. zł.

16.00 

Sobiesław Kozłowski, dyrektor w Noble Securities

15.57

Na GPW znów zaczyna dociskać podaż, WIG20 traci 0,9 proc., Wall Street rozpoczęła sesję na wyraźnym plusie, a w Parkiet Challenge tymczasem na pierwszych pozycjach bez zmian. Więcej dzieje się na miejscach 5-9, gdzie finalistów dzielą niewielkie różnice w wartości portfeli.

Finał i cały konkurs Parkiet Challenge nie byłby możliwy bez bez wsparcia naszych Partnerów. Wielkie podziękowania dla: PKN Orlen, GPW w Warszawie, DM BOŚ, e-Kiosk, KDPW, BM mBanku, Noble Securities, Skarbiec TFI i Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

15.00

Rafał Sadoch, analityk, BM mBanku

14.40

Wicelider coraz bliżej lidera Parkiet Challenge, różnica w wartości portfela spadła poniżej tysiąca złotych. Emocje rosną!

14.35

Za chwilę rozmowa z jedyną uczestniczką finału – Magdaleną Kaźmierkiewicz. Spytamy m.in., skąd się wzięło jej zamiłowanie do giełdy.

14.17

Coraz więcej emocji w finale Parkiet Challenge. Robert Bernat odrobił straty. Mało tego - jego dzisiejsza stopa zwrotu to już ponad 20 proc. Zyskuje również Paweł Czuba, jednak obaj co chwilę zamieniają się pierwszą lokatą. Trzecie miejsce nadal zajmuje Dawid Kuchnicki.

14.12

Tymczasem w zaimprowizowanym w Sali Notowań naszym wirtualnym studiu telewizyjnym kolejne łączenie i rozmowa z ekspertem. Wszystkie wywiady przeprowadza dziś Przemysław Tychmanowicz.

14.03

Finał Parkiet Challenge trwa, a w portfelach liderów w końcu większe zmiany. I to na plus! Rosnącymi zyskami mogą się pochwalić lider i wicelider zestawienia, czyli Paweł Czuba (nick: Fikumiku) i Robert Bernat (Grahamek). W obu wypadkach jest to pochodna transakcji przede wszystkim na kontraktach na akcje JSW. Ten papier jest dzisiaj szczególnie popularny wśród finalistów. Do końca sesji jeszcze trzy godziny i jeszcze sporo się może wydarzyć.

14.00

Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny, BM PKO BP

12.41

Rozgrywka zaczyna nabierać rumieńców. Do gry ruszył Robert Bernat, który do finału wchodził na drugim miejscu. Jak na razie jednak liczy około 7,5-proc. stratę i zajmuje miejsce trzecie.

12.10

Wicelider Dawid Kuchnicki ("ChartVader")

12.08

Półmetek sesji przynosi spore zmiany w zestawieniu. Dawid Kuchnicki ("ChartVader") szybko wskakuje na miejsce drugie dzięki ponad 23-proc. zwyżce. Zysk przynosi pozycja na Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Do lidera brakuje mu jednak nieco ponad 4 tys. zł. Numerem jeden pozostaje Paweł Czuba.

12.00

Edukacja inwestorów jest dla nas bardzo istotna. Transparentność PKN Orlen w komunikacji z rynkiem jest doceniana - mówi Iwona Waksmundzka-Olejniczak, dyrektor wykonawczy ds. strategii i relacji inwestorskich PKN Orlen.

11.50

Zbliżamy się do półmetku dzisiejszej, finałowej sesji Parkiet Challenge. Lider zaczyna się coraz mocniej oddalać od pozostałych uczestników. Stopa zwrotu Pawła Czuby zbliża się już do 5 proc., a wartość kapitału do 31,6 tys. zł. Na miejscu drugim bez zmian - Robert Bernat. Jego wynik od rana nie zmienił się. Z kolei Marek Łobożewicz co chwilę zamienia się trzecim miejscem z Magdaleną Kaźmierkiewicz. Oboje notują niewielkie straty.

11.00

- Allegro mogłoby zająć miejsce mBanku w WIG20 i nieco wzbudzić zainteresowanie GPW inwestorów zagranicznych - przewiduje Michał Stalmach, zarządzający, Skarbiec TFI.

10.40

- Liczę na zmienność i umocnienie dolara - mówi Jarosław Zygmunt, uczestnik finału Parkiet Challenge.

10.37

Zbliża się koniec drugiej godziny zmagań w Parkiet Challenge. Pozycja lidera wciąż należy do Pawła Czuby, który jak na razie wykonuje dość ostrożne ruchy. Sporo dzieje się jednak na kolejnych pozycjach. Na trzecie miejsce wskoczyła Magdalena Kaźmierkiewicz występująca pod nickiem "magneta". Przypomnijmy, że do finału przystępowała z czwartej lokaty. Kaźmierkiewicz zamieniła się miejscami z Markiem Łobożewiczem ("Bruno"). Jarosław Zygmunt, czyli "MiniMati", z piątego miejsca spadł na ósme.

Po blisko dwóch godzinach połowa uczestników połowa uczestników zdołała pomnożyć kapitał.

10.05

10.00

Przez cały dzień będziemy łączyć się z ekspertami rynku kapitałowego. Grzegorz Zalewski z DM BOŚ dużo czasu poświęca emocjom towarzyszącym przy inwestycjach.

9.45

9.30

9.14

Za nami pierwsze minuty finału Parkiet Challenge i pierwsze transakcje uczestników. Na razie lider na delikatnym minusie.

9.12

Gra giełdowa Parkiet Challenge już wystartowała. Sesję otworzył Marek Dietl, prezes GPW. Pierwsze minuty sesji przebiegają jak na razie po myśli byków. Kontrakty na WIG20 zyskują 0,23 proc.

9.00

8.59

Sala już gotowa

8.55

8.40

8.39

8.30

Poniżej prezentujemy finałową dziesiątkę. Gracze wystartują mając na koncie dorobek z I etapu rozgrywki.

Zapraszamy na relacje wideo na naszym profilu na Facebooku i kanale na YouTube


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.