Gra giełdowa

Które informacje ze spółek są najważniejsze?

Na naszym kanale na YouTubie opublikowaliśmy kolejny materiał edukacyjny w ramach Parkiet Challenge. Zachęcamy do oglądania i komentowania.
Foto: parkiet.com

W piątym odcinku Michał Ficenes, zarządzający funduszami w Skarbiec TFI, opowiada o informacjach ze spółek giełdowych, które są najważniejsze z punktu widzenia profesjonalnych inwestorów. Ekspert omawia w swojej prezentacji informacje dotyczące firm i ich otoczenia, które bierze pod uwagę podczas podejmowania decyzji o kupnie lub sprzedaży danych walorów. Zaczyna od dobrze znanych wszystkim podstaw, czyli wyników finansowych. To one są w centrum uwagi, bowiem to one pokazują realną kondycję danego podmiotu i dają się porównać z oczekiwaniami. Im te ostatnie bardziej odchylają się od opublikowanych wartości, tym większych zmian kursów można oczekiwać. Ekspert podpowiada, które pozycje w raporcie są jego zdaniem najważniejsze i analizuje na praktycznym przykładzie korelację oczekiwań z notowaniami akcji. Nie tylko jednak wyniki mają cenotwórczą moc. Michał Ficenes zwraca w swoje prezentacji uwagę na saldo zmian kapitału globalnych funduszy. Jak wyjaśnia – nie jest to idealny prognostyk stóp zwrotu, ale podpowiada w jakiej „pogodzie" będziemy nawigować. Takich podpowiedzi szukać też warto w transakcjach tzw. insiderów, o czym przekonać mogliśmy się całkiem niedawno na przykładzie Biomedu Lublin. Ekspert podpowiada jak interpretować duże transakcje osób związanych ze spółkami, analizując jedną z polskich spółek gamingowych. Na koniec Michał Ficenes podpowiada widzom, jak nie utonąć w gąszczu informacji finansowych, omawiając kilka przykładowych źródeł. Puentą prezentacji jest przykład „giełdowej magii", czyli spółki, która mimo żadnego wyniku finansowego notowała wzrost wyceny akcji.

Zachęcamy do oglądania wszystkich webinarów dostępnych kanale. Umieściliśmy jest w osobnej playliście "Parkiet Challenge 2020": https://www.youtube.com/playlist?list=PLdBOULPwz1Dj-FavcPXfkC_WSFsfQ4Ysu

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.