Gra giełdowa

Zysk 38 proc. dał zwycięstwo. Decydowała jedna spółka

Za nami pierwszy tydzień rywalizacji w Parkiet Challenge. By znaleźć się na podium trzeba było zarobić co najmniej 30 proc., a miejsce w TOP10 gwarantowała stopa zwrotu 19,4 proc. Najlepsi grają "all in".
Foto: parkiet.com
Foto: parkiet.com

Zwycięzcą pierwszego tygodnia zmagań został uczestnik o nicku "Kalistenics". W pięć sesji wirtualne 15 000 zł zamienił na 20 721,8 zł, co oznacza 38,2-proc. stopę zwrotu. Tak naprawdę wystarczyła mu do tego jedna sesja i jedna spółka. Nasz triumfator w piątek "złapał" Biomed Lublin między 19,55 zł a 19,85 zł, by po południu sprzedać przy 27,7-27,8 zł. Zaangażował w tę transakcję niemal całą dostępną kwotę, a dokładnie 14 400 zł. Piątkowa zmienność na lubelskiej spółce wyniosła od 18,8 zł do 28 zł (zasięg kurs od sesyjnego minimum do maksimum), więc trzeba przyznać, że uczestnik miał bardzo dobre wyczucie czasu i ceny. To zagranie pozwoliło mu wspiąć się w rankingu o 836 pozycji, aż na sam szczyt tygodniowego rankingu.

Na drugim miejscu znalazł się gracz o nicku "szejkanat", z wynikiem 34,8 proc. Lubelska spółka także odegrała tutaj dużą rolę, bowiem gracz kupował w piątek przy cenach 18,8 zł oraz 20,5 zł, a sprzedawał po 27 zł. Dzięki temu przesunął się w piątek w rankingu o 92 pozycje, od razu na wicelidera. Ponadto na początku tygodnia udało mu się zagranie "all in" na Mabionie, na którym zarobił 3 proc. Na koniec tygodnia stan jego konta wynosił 20 223 zł, co oznacza, że był do przodu o 5223 zł.

Podium pierwszego tygodnia rywalizacji zamyka uczestnik o nicku "Fikumiku". Jego wynik to 30 proc. Był aktywny każdego dnia i nigdy nie zostawał z akcjami na noc. Grał przede wszystkim na... Biomedzie i Famurze. Na producencie sprzętu górniczego zarobił ok. 150 zł, więc za wynik portfela - podobnie jak u pozostałych laureatów - odpowiadała przede wszystkim gwiazda covidowej hossy. W przeciwieństwie do konkurentów "Fikumiku" grał na Biomedzie nie tylko w piątek, ale trzeba przyznać, że to piątkowa sesja była dla niego z najbardziej emocjonująca. Kupował bowiem na otwarciu za wszystko po 24 zł i wyczekał całą sesję, by sprzedać dopiero po przekroczeniu 27 zł. Gratulujemy stalowych nerwów całej trójce. Za wygranie tygodniowego rankingu przewidziane zostały nagrody.

Dodajmy, że rywalizacja w Parkiet Challenge jest zacięta. By wejść do TOP10 w pierwszym tygodniu trzeba było zarobić minimum 19,4 proc. W grze bierze udział prawie 3000 osób. Łącznie zawarli oni już 23,5 tys. transakcji o wartości 49 mln zł. Najwięcej wirtualnego kapitału zostało zainwestowane w trzy spółki: Biomed Lublin, Mercator oraz CD Projekt. Najmniejszą popularnością cieszą się natomiast Kernel, Develia i Bank Handlowy.

Zachęcamy wszystkich do udziału w grze. Cały czas można się rejestrować i walczyć o nagrody (szczegóły na: gra.parkiet.com). Przypominamy też, że na naszym kanale: youtube.com/parkiettv jest specjalna playlista "Parkiet Challenge 2020", gdzie znaleźć można materiały edukacyjne wprowadzająca w świat inwestowania na giełdzie. Zachęcamy do oglądania i życzymy powodzenia na rynku.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.