Gra giełdowa

Najlepsi inwestorzy zgarnęli 35 tysięcy złotych

Finał przypadł na najlepszą sesję w tym roku. Zwycięzca wykorzystał warunki.
Fotorzepa

Sytuacja na GPW podczas finału Gry Giełdowej Parkiet Challenge była dla inwestorów wymarzona. Niemal od samego rana WIG20 rósł, a jak się potem okazało, był to najlepszy dzień dla indeksu dużych spółek w tym roku. Najlepsze wyniki wypracowali oczywiście ci, którzy wstrzelili się w ten trend, czyli ustawili pozycje długie na kontrakty na WIG20. Jarosław Pilat, zwycięzca finału Parkiet Challenge oraz zdobywca nagrody 20 tys. zł, nie ukrywał swojej taktyki. – Zdecydowałem, by od początku dnia postawić całość środków pod zwyżkę WIG20. Sesja ułożyła się korzystnie, bo ruch przez cały dzień był właściwie tylko w jedną stronę – mówił jeszcze w trakcie rozgrywki Pilat, który do finału Parkiet Challenge wchodził na szóstym miejscu. W jeden dzień zyskał jednak ponad 35 proc., natomiast łącznie z pierwszym etapem gry jego wynik to 69 proc. Drugie miejsce w finale zajął Jakub Czarnik. Zastosował podobną taktykę co zwycięzca i awansował z siódmego miejsca. Andrzej Bujak, który zwyciężył w pierwszym etapie gry, zajął ostatecznie trzecią lokatę.

Powiązane artykuły

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.