Gra giełdowa

Parkiet Challenge wystartował!

Zaczęło się. Mistrzostwa Polski Inwestorów Giełdowych, czyli tradycyjnie – Gra Giełdowa – rozpoczęta. Już ponad 2 tysiące zarejestrowanych uczestników walczy o wirtualne zyski na akcjach 30 blue chips, atrakcyjne nagrody i … zbiera doświadczenie na giełdzie.
Foto: PARKIET

JSW, Dino Polska, CD Projekt, ... To ulubione spółki uczestników konkursu w pierwszych jego minutach. W pierwszej godzinie handlu uczestnicy konkursu złożyli ponad 5 tys. zleceń. Aktywność zatem wysoka.

Przypomnijmy. Czekają nas cztery tygodnie rywalizacji w internecie, a później finał z udziałem najlepszej dziesiątki w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – taki przebieg ma konkurs, którego organizatorem jest Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet".

Rejestracja trwa na gra.parkiet.com

Każdy z uczestników ma do dyspozycji wirtualne 20 tys. zł. Składa zlecenia na spółki z WIG30. Ich realizacja, z przyczyn bezpieczeństwa, następuje dopiero w momencie rzeczywistej transakcji dokonanej w systemie giełdowym. Im bardziej jest to płynna spółka, tym szybciej dojdzie do finalizacji transakcji w naszym konkursie.

Rywalizacja konkursowa rusza zatem 13 maja i będzie podzielona na cztery tygodnie – zakończy się 7 czerwca. Dla każdego z tygodni stworzymy oddzielny ranking i uhonorujemy nagrodami najlepszego uczestnika w każdym z nich. Jakie to będą nagrody? Różne: elektryczne hulajnogi, bogate zestawy kolekcjonerskie od 11 bit studios, ...

W I etapie będzie można inwestować w wirtualne akcje największych spółek z giełdy – z indeksu WIG30. W jednodniowym finale, aby podnieść dynamikę rywalizacji i umożliwić przetasowania w rankingu, handel będzie się zaś odbywać na rynku kontraktów terminowych. Chcąc zostać laureatem Parkiet Challenge, trzeba się więc będzie wykazać zarówno umiejętnością spekulacji w średnim terminie, jak i umiejętnością day-tradingu na rynku futures.

W finale z udziałem dziesięciu najlepszych uczestników z I etapu, zaplanowanym na 18 czerwca w siedzibie GPW przy ulicy Książęcej w Warszawie, nagrodzimy wszystkich jego uczestników. Pierwszej trójce przypadną główne nagrody pieniężne, odpowiednio: 20 tys. zł, 10 tys. zł i 5 tys. zł.

Zapraszamy do gry i edukacji na gra.parkiet.com

Partnerem strategicznym konkursu jest PKN Orlen, partnerem technologicznym – Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, a partnerem głównym - Dom Maklerski PKO BP. Wśród partnerów Parkiet Challenge są również: Biuro Maklerskie Alior Banku, BDO, Dom Maklerski BOŚ, Dom Maklerski mBanku, JSW i PZU Inwestycje.

Zapraszamy do gry i edukacji na stronie: gra.parkiet.com. Rozpocząć zabawę można w każdym momencie konkursu!

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.