Gospodarka

BZ WBK z realną szansą na dogonienie Pekao

Trzeci na rynku bank zwiększa portfel kredytów w przeciwieństwie do drugiego gracza, którego strategia może się zmienić po przejęciu przez PZU.
Foto: materiały prasowe

BZ WBK ma postawiony przez Santandera, swojego strategicznego akcjonariusza, cel kontynuowania szybkiego wzrostu, dzięki któremu, spychając Pekao, miałby awansować na drugą z trzeciej pozycji na rynku - wynika z nieoficjalnych informacji „Parkietu".

Różne kierunki banków

Już wcześniej o awansie na drugą lokatę w kilkuletniej perspektywie mówił ówczesny prezes Mateusz Morawiecki, zakładał przy tym tylko rozwój organiczny. Prawdopodobnie BZ WBK pod rządami Michała Gajewskiego (objął fotel prezesa pod koniec listopada) będzie kontynuował tę strategię.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.