Gospodarka

Rośnie zainteresowanie szybkimi kredytami

Na ożywieniu korzystają głównie niebankowi pożyczkodawcy i pośrednicy

Jednym z beneficjentów pozytywnego trendu jest SMS Kredyt, spółka zależna od notowanego na rynku NewConnect SMS Kredyt Holding, która podpisała właśnie umowę agencyjną z firmą Fines.

Nawiązanie współpracy to konsekwencja strategii  Grupy SMS Kredyt, która zakładała rozwój kanału dystrybucji poprzez pozyskiwanie agentów i agencji.

Według zarządu SMS Kredyt Holding spółka Fines dzięki swojej pozycji rynkowej (dużej sieci współpracowników) i infrastrukturze informatycznej jest idealnym partnerem dla rozwoju sprzedaży. Dzięki umowie, spółka SMS Kredyt ma  znacznie zwiększyć dostępność swoich produktów (szybkich pożyczek udzielanych przez telefon) w sieci agencyjnej, a tym samym możliwość dotarcia do szerszej rzeszy klientów. Zarząd SMS Kredyt Holding poinformował też, że planuje dalsze pozyskiwanie agentów i agencji do współpracy.

Fines to operator bankowy z całkowicie polskim kapitałem. Działa na rynku od 2005, a współpracuje  z nim 1,5 tys. agencji kredytowych i banki takie jak  Alior Bank, Eurobank, FM Bank, Meritum Bank i Sygma. Fines specjalizuje się w pożyczkach gotówkowych i konsolidacyjnych w oparciu o platformę informatyczną.

Zainteresowanie Polaków szybkimi pożyczkami nie będącymi produktami bankowymi rośnie. Przedwczoraj firma Provident informowała „Rz", że z pytaniem o kredyt zwraca się do niej około 13 tys. osób dziennie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.