Gospodarka - Świat

Chiny. Dobre prognozy dla rynku IPO

W 2020 r. na rynku pierwszych ofert publicznych w Chinach odnotowywano same rekordy. Według specjalistów dobra koniunktura będzie kontynuowana w 2021 r.
Foto: Bloomberg

Z danych firmy konsultingowej KPMG wynika, że światowy rynek IPO zakończył 2020 r. ze wzrostem o ponad 23 proc. w porównaniu z 2019 r. Wpływ na to w dużej mierze mają oferty w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Debiuty giełdowe chińskich firm zdominowały rankingi w 2020 r. – wynika z badań przeprowadzonych przez EY. Wśród dziesięciu największych światowych IPO spółki z Państwa Środka odpowiadały za połowę listy. Na podium znalazły się tylko chińskie firmy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.