Gospodarka - Świat

Na co stawia najlepszy fundusz w Niemczech?

Nawet w sercu przemysłowym Europy najlepsi inwestorzy szerokim łukiem omijają akcje firm przetwórczych i pieniądze lokują w walory lokalnych spółek technologicznych.
Foto: AFP

DWS Concept Platow w tym roku ma na plusie 41 proc. Połowę pieniędzy z 222 milionów euro zainwestował w spółki tworzące oprogramowanie, świadczące usługi technologiczne i ubezpieczycieli. W portfelu ma m. in. akcje takich firm jak Cancom , Datagroup, Talanx i Hannower Re.

Zarządzający Christoph Frank i Roger Peeters interesują się też firmami zyskownymi, o umiarkowanych wycenach i biznesami gdzie bariery wejścia umożliwiają podwyżkę cen produktów be ryzyka spadku popytu.

Frank i Peeters wcześniej byli dziennikarzami i współtworzyli biuletyn ekonomiczny „Platow Brief". Od lat unikają akcji banków i spółek użyteczności publicznej, a ich ekspozycja na branżę motoryzacyjną ogranicza się do  pakietu walorów Volkswagena.

- Rotacja sektorowa będąca rezultatem procesu selekcji akcji w tym roku wychodziła nam wyjątkowo dobrze -powiedział Peeters Bloombergowi.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.