Gospodarka - Świat

Nadzieja nadal daje mocne paliwo do zwyżek

Nadzieje związane ze szczepionkami oraz wsparciem fiskalnym podtrzymują falę globalnego optymizmu, która unosi też akcje polskich spółek.
Foto: Bloomberg

WIG20 przebił w piątek poziom 1,9 tys. pkt i znalazł się najwyżej od lutego. Wzrósł o ponad 3 proc. do prawie 1,95 tys. pkt.

Od dołka z marca zyskał już niemal 55 proc., ale wciąż mu brakuje 7 proc., by wrócić na poziom z końcówki 2019 r. W ostatnich tygodniach wyraźnie korzystał on z fali globalnego optymizmu, która zalewała giełdy m.in. w związku z nadziejami na skuteczne szczepionki przeciwko Covid-19. Większość europejskich indeksów giełdowych lekko więc rosła w piątek po południu. Amerykański indeks S&P 500 zaczął zaś sesję od zwyżki o 0,3 proc. Dzień wcześniej ustanowił on nowy rekord – podobnie jak Nasdaq oraz globalny indeks MSCI All Country World.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.