Gospodarka - Świat

Gospodarka szybciej wyzdrowieje

Deutsche Bank przychylniej patrzy na perspektywy globalnej gospodarki w 2021 r. z powodu ogłoszonych niedawno informacji o wysokiej skuteczności szczepionki na koronawirusa. Jednak wielu ekonomistów na razie wstrzymuje się ze zmianą swoich prognoz, czekając na konkrety.
Foto: Adobestock

W najnowszym raporcie banku zatytułowanym „Nadzieja na horyzoncie" specjaliści stwierdzili, że jest bardzo prawdopodobne, że globalny PKB powróci do poziomu sprzed pandemii w drugim kwartale przyszłego roku. Kilka miesięcy temu prognozowano, że zajmie to o kilka kwartałów dłużej. Prognoza wzrostu światowej gospodarki wynosi 5,7 proc.

Bank uważa, że powrót do przedpandemicznego stanu będzie możliwy już w II kwartale, ponieważ szczepionki wykazują wysoką skuteczność. Przypomnijmy, że kandydat na antidotum firm Pfizer i BioNTech wykazuje około 90-proc. skuteczność, a Moderny około 95-proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.