Gospodarka - Świat

Roblox idzie na giełdę

Producent gier Roblox złożył wniosek o pierwszą ofertę publiczną, chcąc wykorzystać wzrost sprzedaży napędzanej przez pandemię i rosnącą popularność swojej platformy.
Foto: Bloomberg

Roblox jest właścicielem platformy, która pozwala graczom samodzielnie ukształtować dowolną rozgrywkę. Dwie trzecie wszystkich amerykańskich dzieci w wieku od 9 do 12 lat korzysta z tej platformy. W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy Roblox miał 31 mln aktywnych użytkowników dziennie, o 82 proc. więcej niż w podobnym okresie 2019 r. Według firmy łączna ilość czasu spędzanego przez tych użytkowników na platformie wzrosła ponaddwukrotnie w  porównaniu z zeszłym rokiem, do 22 mld godzin. Wpływ na to miała pandemia i lockdown wprowadzony na całym świecie.

Spółka chce wykorzystać swój sukces i wybiera się na giełdę. Roblox złożył wniosek o IPO w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Szacowana wartość oferty wynosi 1 mld USD. Jednak spółka nie przedstawiła szczegółów dotyczących debiutu. Ostateczna wielkość i przedział cenowy oferty zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.