REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Niemcy. Przemysł bez szans na szybkie odbicie

Produkcja przemysłowa w Niemczech zmalała we wrześniu o 4,3 proc. rok do roku, po 3,9 proc. w sierpniu. Była to już 11. zniżka z rzędu i nic nie wskazuje na to, aby na tym zła passa miała się skończyć.
Foto: AFP

Jak podał w czwartek urząd statystyczny, produkcja nad Renem zmalała we wrześniu o 0,6 proc. w porównaniu z sierpniem, gdy z kolei niespodziewanie wzrosła o 0,4 proc. w stosunku do lipca. Ten ostatni odczyt (przed rewizją był nieznacznie niższy) wywołał falę komentarzy, że niemiecki przemysł najgorsze ma już za sobą.

– Październikowe wyniki produkcji pokazują, że jakikolwiek optymizm w ocenie perspektyw przemysłu w Niemczech jest przedwczesny – skomentował Carsten Brzeski, ekonomista z ING.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA