Gospodarka - Świat

The Guardian: Nie będzie zwrotu kosztów

Klienci linii lotniczych Ryanair nie otrzymają zwrotu pieniędzy za loty zarezerwowane na listopad pomimo wprowadzenia ponownego lockdownu na terenie całej Wielkiej Brytanii do 2 grudnia.
Foto: AFP

– Nie będzie zwrotu kosztów za loty, które i tak zostaną obsłużone. W zamian zrezygnowaliśmy z opłaty za zmianę rezerwacji – stwierdził prezes linii Michael O'Leary. Dotychczas Ryanair wypłacił 1,5 mld euro w ramach zwrotów bądź voucherów za odwołane loty w okresie od wiosny.

W okresie od kwietnia do września największa europejska linia lotnicza odnotowała stratę 197 mln euro, w porównaniu z zyskiem niemal 1,2 mld euro w tym samym okresie ubiegłego roku. We wspomnianym okresie spółka przewiozła 17 mln osób, o 80 proc. mniej niż w 2019 r. Straty w przyszłych kwartałach mają być jeszcze większe. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.