Gospodarka - Świat

Szczepionka nie przyniesie góry złota

Specjaliści twierdzą, że wynalezienie szczepionki nie będzie wiązało się z ogromnymi zyskami dla największych spółek farmaceutycznych świata. Ostrzegają również przed niebotycznymi wycenami firm, które pracują nad lekiem.
Foto: Bloomberg

Świat czeka na wynalezienie szczepionki na Covid-19. Nadzieje rosną w miarę odnotowywania kolejnych rekordów zakażeń w Europie. Wielu inwestorów myśli, że zyski ze sprzedaży szczepionki będą ogromne, jednak specjaliści studzą ich zapał.

– Większe firmy, takie jak Pfizer i Johnson & Johnson, nie chcą zarobić mnóstwa pieniędzy na szczepionce – powiedział Kyle Dennis, założyciel firmy Biotech Tader.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.