Gospodarka - Świat

The New York Times: Oszuści namierzeni

Pracownicy banku Wells Fargo podszyli się pod przedsiębiorców i złożyli fałszywe wnioski w celu wyłudzenia dofinansowania z programu Small Business Administration mającego wspierać mały biznes w USA.
Foto: Bloomberg

– Zwolniliśmy osoby, które dopuściły się oszustwa, oraz zamierzamy współpracować w tej sprawie z organami ścigania – poinformował David Galloreese, szef działu kadr w Wells Fargo. – Wspomniane oszustwa w żaden sposób nie wpływają na naszych klientów – podsumował Galloreese.

Z ustaleń wynika, że pracownicy tworzyli fałszywe profile, aby móc się ubiegać o dotacje z rządowego programu, na który przeznaczono dotychczas 17 mld dolarów. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.