Gospodarka - Świat

Chiny: Evergrande i spółki z branży pod presją

Problemy chińskiego dewelopera zdają się nie kończyć, a do sądu wpływają pozwy od agencji nieruchomości z Hongkongu, które domagają się spłaty zobowiązań. Kryzys płynnościowy zaczyna rozlewać się również na inne spółki z branży.
Foto: PAP/EPA

Agencja Midland Holdings domaga się od China Evergrande 43,45 mln dolarów hongkońskich (5,6 mln USD) niezapłaconych prowizji za dwa projekty w Hongkongu. Z kolei, jak podał Reuters, agencja Centaline China złożyła pozew przeciwko Evergrande w sądzie w południowych Chinach, żądając spłaty setek milionów dolarów hongkońskich zaległych prowizji.

Evergrande obiecało jak najszybciej spłacić swoich dostawców i podwykonawców w Chinach kontynentalnych, w niektórych przypadkach oferując im mieszkania lub inne aktywa w postaci nieruchomości, ponieważ budowa w wielu lokalizacjach została wstrzymana z powodu opóźnionych płatności.

Czytaj także: Rynkowe wilki z China Evergrande Group

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.