Gospodarka - Świat

The Guardian: Amazon odkrywa karty

Amazon ujawnił, że prawie 20 tys. pracowników było zakażonych koronawirusem.
Foto: Bloomberg

Amerykańska firma zdecydowała się opublikować dane po wielu miesiącach żądań ze strony aktywistów. W oświadczeniu spółka podkreśliła, że obecny wskaźnik zachorowań przy zatrudnieniu niemal 1,4 mln pracowników jest wynikiem lepszym od oczekiwań. Najwięcej zakażonych odnotowano w stanie Minnesota, gdzie Covid-19 dotkniętych zostało 3,2 proc. pracujących.

W ramach walki z pandemią spółka zakupiła dotychczas testy na koronawirusa o wartości kilkuset milionów dolarów. Do końca listopada zamierza przeprowadzać 50 tys. testów dziennie w 650 punktach. Aktywiści wzywają również rząd, aby urzędnicy do spraw zdrowia publicznego skontrolowali działania firmy. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.