Gospodarka - Świat

Chiny: Gospodarka wyraźnie hamuje

Sprzedaż detaliczna w Chinach wzrosła w sierpniu o rozczarowujące 2,5 proc. rok do roku. Również produkcja przemysłowa okazała się gorsza od przewidywań. Widać, że tempo odbicia gospodarczego hamuje, a problemów przybywa, m.in. na rynku nieruchomości.
Foto: Bloomberg

Dane o wydatkach konsumentów znalazły się znacznie poniżej prognoz analityków ankietowanych przez Reutersa, które mówiły o wzroście o 7 proc. Sierpniowy wzrost o zaledwie 2,5 proc. był również znacznie niższy niż w lipcu, kiedy sprzedaż detaliczna wzrosła o 8,5 proc. rok do roku.

Chiny w ostatnim czasie zmagają się z opanowaniem rozprzestrzeniania się wariantu Delta. Rząd w Pekinie stosuje politykę „zerowej tolerancji" wobec koronawirusa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.