REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Jedna giełdowa jaskółka wiosny jeszcze nie czyni

Co prawda w ostatnich dniach na naszym parkiecie pojawiło się nieco więcej kapitału zagranicznego, ale na razie nie ma mowy o jakimś trwałym przełomie.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Początek tego tygodnia na warszawskiej giełdzie wlał w serca inwestorów i brokerów więcej optymizmu. Do czynienia mieliśmy bowiem z solidnymi zwyżkami, które dodatkowo poparte zostały większymi obrotami. Zarówno podczas poniedziałkowej, jak i wtorkowej sesji znacząco przekroczyły one poziom 900 mln zł, co było miłą odmianą w stosunku do tego, co w ostatnich tygodniach działo się na naszym rynku.

Zryw zagranicy

Niska płynność od dłuższego czasu jest zmorą warszawskiego parkietu. Najlepiej świadczą o tym tegoroczne statystyki. W okresie od stycznia do sierpnia średnie dzienne obroty na GPW to zaledwie 786 mln zł. Jedynie w styczniu i w czerwcu udało się przebić poziom 800 mln zł. Było to odpowiednio 947 mln zł i 840 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA