REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Thomas Piketty. Jak z gry wyeliminować miliarderów?

Dzięki poprzedniej bestsellerowej książce „Kapitał w XXI wieku” znany francuski ekonomista Thomas Piketty przyczynił się do tego, iż w centrum dyskusji ekonomistów znalazł się problem nierówności dochodowych. Teraz, jak donosi Bloomberg, Piketty powraca z jeszcze obszerniejszą pozycją (1232 strony) w której podpowiada rządom w jaki sposób ten problem rozwiązać.

Thomas Piketty

Foto: AFP

Francuskojęzyczne wydanie „Kapitału i ideologii" do sprzedaży trafiło dzisiaj, zaś wersja w języku angielskim ukaże się w przyszłym roku. Jest kontynuacją poprzedniej książki, której sprzedaż od 2013 wyniosła ponad 2,5 mln egzemplarzy, a przetłumaczono ją na 40 języków.

Nikt nie ma pewności jak wielu kupujących przebrnęło przez te ponad 900 stron, ale według Bloomberga, wpływ tej książki jest niezaprzeczalny.

W nowej pozycji Piketty, jak napisał tygodnik „L'Obs", opowiada się za tym, aby żaden akcjonariusz nie miał więcej niż 10 proc. głosów na walnym zgromadzeniu nawet jeśli kontroluje większy pakiet.

-Proponuję system w którym przez pewien czas będzie można mieć kilka a nawet dziesiątki milionów euro - zdradził na łamach L'Obs" autor „Kapitału i ideologii". dodając, że „ci którzy mają setki milionów, czy kilka miliardów, będą musieli się tym podzielić".

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA