REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

BAANG będzie nowym FAANG?

Specjaliści wyłonili niedawno nową grupę spółek, która według nich może stanowić konkurencję dla popularnych FAANG. Analitycy z Wolfe Research stworzyli skrót BAANG, który odpowiada grupie spółek zajmującej się wydobyciem złota.
Foto: Bloomberg

W jej składzie znalazły się firmy Barrick Gold, AngloGold, Agnico Eagle Mines, Franco-Nevada i Gold Fields, które wzrostem notowań od początku roku pokonują spółki z grupy FAANG.

– Stworzyliśmy skrót BAANG na cześć zanikającego FAANG. Notowania tych kopalni zachowują się podobnie do notowań złota. Cena złota wystrzeliła, jednak nadal jest daleko od szczytu na poziomie 1900 USD. Uważamy, że zarówno złoto jak i notowania tych spółek mają jeszcze szanse na wzrost – wskazuje John Roque, analityk Wolfe Research.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA