Gospodarka - Świat

AMC: za bilet do kina zapłacisz w bitcoinach

AMC, amerykańska spółka, która jest właścicielem sieci kin zamierza do końca roku umożliwić klientom płacenie w bitcoinach. Na początku wtorkowej sesji notowania AMC rosły o około 10 proc.
Foto: Bloomberg

- Musiałem dowiedzieć w ciągu ostatnich sześciu miesięcy o blockchainie i kryptowalutach więcej, niż dowiedziałem się o tym przez całą poprzednią dekadę - powiedział Adam Aron, prezes AMC. Dodał on, że firma bada również, w jaki inny sposób może uczestniczyć w tym nowym, rozkwitającym wszechświecie kryptowalut i jest zaintrygowana możliwościami tego potencjalnie lukratywnego biznesu.

Technologia pozwalająca na płacenie bitconami za bilety i przekąski w amerykańskiej sieci kin zostanie wprowadzona do końca tego roku.

W miarę rosnącej popularności kryptowalut, spółki zastanawiają się jak wykorzystać je w swojej działalności. Bitcoinami można już było płacić za samochody Tesli, jednak Elon Musk zawiesił tę metodę powołując się na kwestie środowiskowe. Z kolei w lipcu Musk przyznał, że udział zielonej energii wykorzystywanej do kopania kryptowalut rośnie i spółka może niedługo przywrócić bitociny jako formę płatności.

Ponadto Amazon chce do swojego działu płatności zatrudnić eksperta ds. cyfrowych walut i blockchaina, co sugeruje, że gigant e-commerce może chcieć wykorzystać kryptowaluty jako metodę płatności. Jak donosił w lipcu portal City A.M., spółka zamierza na początku wdrożyć płatności w bitcoinach, a następnie w ethereum i cardano. Rzecznik Amazona w wypowiedzi dla CNN Business twierdził, że spółka inspiruje się innowacjami zachodzącymi w przestrzeni kryptowalut i zastanawia się, jak można to wykorzystać.

Od początku roku notowania bitcoina wzrosły o 58 proc. i znajdują się obecnie na poziomie 46 tys. USD.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.