Gospodarka - Świat

The Telegraph: „Ever Given” u celu

Statek „Ever Given", który w marcu zablokował Kanał Sueski, dotarł do Wielkiej Brytanii z czteromiesięcznym opóźnieniem.
Foto: AFP

Z powodu sześciodniowej blokady kanału wiele statków było opóźnionych, a niektóre z nich zostały zmuszone do obrania znacznie dłuższej trasy. Gdy już odblokowano Kanał Sueski, statek był przez kilka miesięcy przetrzymywany przez egipski rząd, co miało związek z ubieganiem się o odszkodowanie. Straty i szkody wynikające z blokady szacuje się na 1 mld dolarów. Początkowo armator statku, japońska firma Shoei Kisen Kaisha, twierdził, że to wina zarządzających Kanałem Sueskim, którzy nie powinni byli pozwolić na wpłynięcie przy złych warunkach pogodowych. Ostatecznie jednak nie przedstawiła żadnych dowodów, dlatego sprawa zakończyła się ugodą. Pomimo wypadku właściciel statku ma kontynuować przeprawy przez kanał. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.