REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Financial Times: Wall Street grozi recesja zysków

Analitycy z Wall Street przewidują, że w drugim kwartale spadną zyski spółek z indeksu S&P 500, a to oznaczałoby, że Stany Zjednoczone dotknie recesja zysków.
Foto: AFP

 

Dla trzech miesięcy do końca czerwca średnia prognoz wskazuje na spadek zysków na akcję o 0,4 proc. – wynika z opublikowanych właśnie danych firmy FactSet. Dla pierwszego kwartału prognozy przewidywały spadek zysków o 4,6 proc. A taka tendencja w dwóch kolejnych kwartałach określana jest jako recesja zysków.

W drugim kwartale zyski mają spaść w czterech sektorach, najbardziej w spółkach technologicznych i produkujących tworzywa sztuczne, gdzie spadki szacowane są odpowiednio na 9,3 i 4,3 proc.

Wyniki finansowe korporacji zapewne ugną się pod presją pogarszających się przewidywań wzrostu globalnej gospodarki. Międzynarodowy Fundusz Walutowy w minionym tygodniu zredukował swoje prognozy dla świata na lata 2019 i 2020.

Amerykańskiej gospodarce na pewno nie pomoże przedłużające się napięcie w relacjach handlowych z Chinami, a także wciąż mocny kurs amerykańskiego dolara. Dla zysków w tym roku niekorzystne jest też porównanie z ostrym wzrostem z minionego roku, wspieranym przez redukcję podatków. JB

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA